هزینه پروتز سینه

هزینه پروتز سینه در سال 1403

آیا می دانید که هزینه پروتز سینه چقدر است؟ آیا می دانید که چه عواملی بر روی این هزینه تاثیر گذار هستند؟ بیماری های مختلف، بالا رفتن سن، چاق شدن یا لاغر شدن به صورت ناگهانی و خیلی از عوامل دیگر باعث می شوند که فرم خوب سینه از بین برود. در این صورت راهی جز بازسازی و پروتز سینه باقی نمی ماند. این که هزینه پروتز سینه چقدر باشد، مبلغ ثابتی نیست، بلکه تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر پیدا می کند. در هر سال، هزینه این جراحی افزایش پیدا میکند. همچنین برندهای مختلفی که به تولید پروتز می پردازند، هر ساله مبلغی افزایش قیمت دارند. به منظور آشنایی بیشتر با عوامل اثرگذار بر هزینه پروتز سینه تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قیمت جراحی پروتز سینه  

همان طور که گفته شد قیمت عمل پروتز سینه یکسان نیست و از فردی به فرد دیگر و از منطقه ای به منطقه دیگر تغییر پیدا می کند. با توجه به این که پروتز سینه در زمره جراحی های درمانی نیست و نوعی جراحی زیبایی به شمار می آید، پس مشمول بیمه هم نخواهد شد. بیمار باید تمامی هزینه ها را به صورت آزاد پرداخت کند. در اینجا این موضوع اهمیت پیدا می کند که چه عواملی بر روی هزینه این جراحی تاثیر می گذارند. برند پروتز، سایز پروتز ،مهارت جراح و مرکزی که در آنجا جراحی انجام می شو د و مواردی از این قبیل، عوامل موثر بر قیمت نهایی جراحی پروتز سینه خواهد بود.

تاثیر برند پروتز در هزینه پروتز سینه

یکی از عواملی که می تواند قیمت پروتز سینه را دستخوش تغییر کند، برند آن است. برندهای مختلفی که اقدام به تولید پروتز سینه کرده اند، قیمت های مختلفی دارند. همچنین قیمت نوع گرد و قطره اشکی پروتز متفاوت می باشد. زمانی که می خواهید این برندها را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که پروتزهای این برند توسط اتحادیه های بین المللی و سازمان غذا و داروی آمریکا FDA و وزارت بهداشت ایران تایید شده باشند.
همچنین این برندها باید توسط جراحان تایید شوند. در این صورت نتایج فوق العاده ای را از جراحی پروتز سینه به دست خواهید آورد. در حال حاضر برندهایی همچون منتور، موتیوا، سیلی مد و آریون در بازار ایران وجود دارد.  و منتور گرانترین برند در میان بقیه پروتزها محسوب می شود.  

تاثیر مهارت پزشک و مرکز جراحی در قیمت پروتز سینه

برای برآورد میزان هزینه پروتز سینه باید به مهارت پزشک و مرکزی که انتخاب می شود، توجه کنید. به هر میزان که تخصص پزشک در رابطه با پروتز سینه افزایش یابد، هزینه ها نیز بیشتر می شوند . یک پزشک متخصص جراحی زیبایی خوب در طی سال ها تعداد زیادی عمل پروتز سینه انجام داده و مرتب دانش پزشکی خود را ارتقا داده است. به همین علت نتایج جراحی با حداقل عوارض و رضایت بالای بیماران همراه خواهد بود.  

عامل تاثیر گذار دیگر، مرکز جراحی است. مسلما هزینه های کلینیک با هزینه های بیمارستان تفاوت دارد. گرچه کلینیک هزینه کمتری دریافت می کند، ولی استاندارد پزشکی و امنیت بیمارستان بسیار بالاتر بوده و انتخاب مناسبتری است. همچنین، بستری شبانه و دریافت خدماتی مانند پمپ درد و اتاق خصوصی هزینه ها را افزایش خواهند داد.

تاثیر شرایط بیمار در قیمت پروتز پستان

شاید بتوان گفت که مهمترین عامل در تعیین هزینه های مربوط به پروتز سینه، شرایطی است که بیمار دارد. وضعیت و فرم سینه هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. برای مثال بعضی افراد به علت سینه های افتاده و شل نیاز به عمل همزمان لیفت و پروتز سینه دارند که هزینه عمل لیفت به هزینه قبلی اضافه می شود. پس شرایط بدنی افراد می تواند منجر به افزایش هزینه ها شود. شما باید ابتد توسط یک جراح متخصص زیبایی معاینه شوید تا شرایط سینه شما مشخص شود. سپس این پزشک هزینه نهایی عمل پروتز سینه را برآورد کرده و به شما اطلاع می دهد.

تاثیر سایز پروتز در قیمت پروتز کردن سینه

شاید تصور کنید که فقط گرد یا اشکی بودن پروتز سینه در میزان هزینه های آن تاثیر دارد. عامل دیگری که تعیین کننده قیمت پروتز سینه است، سایز پروتز است. بعضی از شرکت ها برای سایزهای مختلف پروتز سینه قیمت متفاوت تعیین می کنند، یعنی هر چه سایز بزرگتر شود قیمت بیشتر خواهد شد که لازم است به این مورد دقت شود.

و در نهایت…

در این مطلب در مورد قیمت و هزینه پروتز سینه بحث شد. قیمتی که یک پزشک برای پروتز کردن سینه به شما ارائه می کند، قیمت ثابتی نخواهد بود. به طور کلی، هزینه عمل های زیبایی در هر فرد متغیر است. این هزینه ها را با توجه به چند عامل خاص تعیین می کنند. سایز، شرایط بدنی که بیمار دارد، مهارت پزشک و برند پروتز و مرکزی که عمل پروتز سینه در آن انجام می شود، این عوامل را تعیین می کند. دکتر بتول طاهری متخصص جراحی عمومی طی سالها تعداد زیادی عمل جراحی پروتز سینه انجام داده اند و شما می توانید طی مشاوره با ایشان اطلاعات کامل در باره جراحی پروتز سینه نتایج مورد انتظار این عمل عوارض و مراقبتها و انجام یا عدم انجام این عمل دریافت نمایید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط