هزینه لیزر هموروئید در سال 1403 - دکتر بتول طاهری

هزینه لیزر هموروئید در سال 1403

لیزر هموروئید یک روش جدید و کارآمد در درمان بیماری هموروئید یا بواسیر است. درمان هموروئید با استفاده از لیزر، یک روش کم تهاجمی و کم درد است که از طریق تابش نوری مرکزی به سلول‌های بیمار انجام می‌شود. این روش اغلب توسط جراحی عمومی پلاستیک و ترمیمی انجام شده و هزینه لیزر هموروئید به عواملی مانند محل انجام عمل، نوع لیزر استفاده شده، وسعت بیماری و روش ایجاد بیحسی برای بیمار بستگی دارد. در ادامه این مقاله از سایت دکتر بتول طاهری به بررسی قیمت لیزر هموروئید در سال 1403 خواهیم پرداخت.

هزینه لیزر هموروئید شامل چه مواردی است؟

تعیین هزینه عمل لیزر هموروئید باید حتما بعد از مشاوره و معاینه پزشک تعیین گردد چرا که مقدار آن برای هر فرد بسته به شدت بیماری و نوع عمل متفاوت خواهد بود. با این حال در جهت داشتن اطلاعات کافی نسبت به مواردی که هزینه نهایی لیزر هموروئید را شامل می‌شوند، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

  • هزینه مشاوره قبل از شروع درمان
  • هزینه نهایی خود عمل که شامل هزینه‌های خدمات پزشکی، استفاده از تجهیزات و فناوری لیزر، تزریق مواد مخدر و مسکن، و هر گونه تجهیزات یا وسایل پزشکی مورد نیاز در طول عمل می‌شود.
  • هزینه بستری و مراقبت های اولیه پس از لیزر هموروئید در بیمارستان
  • هزینه چک‌آپ و پیگیری درمان بعد از عمل هموروئید با لیزر
  • برخی از آزمایشات و تست‌های لازم قبل و بعد از عمل
هزینه لیزر هموروئید تهران 1403

6 فاکتور تاثیرگذار بر هزینه نهایی لیزر هموروئید

در تعیین هزینه نهایی لیزر هموروئید 6 فاکتور تاثیر بسزایی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته ایم. برای دقیق‌تر بودن اما پیشنهاد می‌شود با جراح یا مرکز درمانی مورد نظر خود مشاوره کنید تا هزینه دقیق را برایتان تعیین نمایند:

۱- محل انجام عمل

هزینه لیزر هموروئید بسته به محل جغرافیایی انجام عمل متغیر خواهد بود. در مناطق با هزینه زندگی بالا، هزینه لیزر هموروئید معمولاً بیشتر است.

۲- تجهیزات و فناوری مورد استفاده

از آنجایی که  تجهیزات پیشرفته معمولاً هزینه بیشتری دارند. استفاده از تجهیزات و فناوری پیشرفته در عمل لیزر هموروئید هزینه نهایی را افزایش خواهد داد.

✍️ بیشتر بخوانید: لیزر هموروئید بهتر است یا جراحی سنتی؟

۳- تخصص و تجربه جراح

تخصص و تجربه جراح اثر مستقیمی بر هزینه دارند. جراحان با تجربه به واسطه تضمین کیفیت درمانی و کار مطمئن و حرفه‌ای که ارائه می‌دهند، هزینه بیشتری دارند.

۴- ابعاد و نوع هموروئید

در صورت وجود هموروئید شدید و بزرگتر، درمان با لیزر هموروئید ممکن است هزینه بیشتری برای فرد داشته باشد.

۵- تعداد جلسات مورد نیاز

برخی بیماران نیاز به چند جلسه لیزر هموروئید دارند تا نتایج مطلوب را بدست آورند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه نهایی درمان بالاتر خواهد رفت.

۶- هزینه‌های جانبی دیگر

هزینه‌هایی مانند هزینه مشاوره اولیه ، آزمایشات قبل از عمل، هزینه‌های بستری و پس از عمل، داروها و تجهیزات مربوطه و هزینه چکاپ‌های لازم پس از عمل  که قبل‌تر هم به آن‌ها اشاره شد بر هزینه نهایی عمل خواهند افزود.

هزینه لیزر هموروئید در تهران 1403

با تمام مواردی که عنوان شد دانستید که در نهایت بهتر است برای اطلاع از هزینه و قیمت عمل لیزر هموروئید در سال 1403 تهران به بهترین دکتر لیزر هموروئید مراجعه کرد و بعد از بررسی وضعیت و مشاوره درمانی، درباره هزینه نهایی با او صحبت کنید. به طور کلی حدود هزینه لیزر هموروئید در سال 1403 توسط دکتر بتول طاهری؛ جراح متخصص هموروئید چیزی بین 6 تا 12 میلیون تومان است.

هزینه عمل هموروئید در بیمارستان دولتی

هزینه عمل هموروئید در بیمارستان دولتی نیز متغیر بوده و به عواملی که قبل‌تر اشاره شد بستگی دارد. همچنین در ایران این هزینه تحت تاثیر سیاست‌های بهداشتی نیز خواهد بود و با تورم افزایش می‌یابد. پیشنهاد می‌شود با بیمارستان دولتی مد نظر خود برای درمان محلی تماس بگیرید تا هزینه دقیق درمان را بدانید.

✍️بیشتر بخوانید: لیزر هموروئید در مطب سرپایی

هزینه لیزر هموروئید شامل بیمه می‌شود؟

هزینه لیزر هموروئید معمول برابر با هزینه های خدمات پزشکی، مشاوره، عمل، داروها و تجهیزات مربوطه است. در بسیاری از موارد، بیمه به پوشش هزینه های پزشکی مرتبط با جراحی هموروئید میپردازد، اما در نهایت میزان پوشش دهی بیمه در زمینه جراحی بواسیر یا هموروئید بستگی به نوع بیمه و خدمات آن دارد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به عمل هموروئید، با شرکت بیمه خود یا مدیر بیمه تماس بگیرید و درباره پوشش هزینه های مرتبط با جراحی هموروئید سوال کنید تا اطلاعات دقیق تری در این زمینه بدست آوردید.

هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی

هزینه عمل لیزر بواسیر از آنجایی که به هدف درمان است نه زیبایی، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد. بیمه تامین اجتماعی در بسیاری از کشورها، از جمله ایران، خدمات پزشکی مرتبط با بواسیر را پوشش می‌دهد. با این حال پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام به عمل بواسیر با سازمان بیمه تامین اجتماعی تماس بگیرید و درباره پوشش‌دهی مرتبط با آن سوال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط